Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim - Finans, Altın Fiyatları, Dolar, Euro, Borsa, Ekonomi, HaberFinans, Altın Fiyatları, Dolar, Euro, Borsa, Ekonomi, Haber

Piyasalar

Bist

94.523,51

% 0.092

Dolar

4.7374

% 0.120

Euro

5.4924

% 0.069

Altın

194.2193

% 0.039

Sterlin

6.2506

% 0.226

Frang

4.7601

% 0.060

Yen

4.3054

% -0.016

Ruble

0.0745

% -0.504

Riyal

1.2633

% 0.009

Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim

SGK, kişinin bir işte çalıştığının, düzenli bir gelirinin olduğunun kanıtı niteliğindedir. Bunun yanında SGK kaydı ile kişinin gelir seviyesi de görülebilmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerden bankaların istediği belgelerden birisi de SGK hizmet dökümüdür. Hizmet dökümü ile bankalar kişinin kaç yıldır hangi işlerde düzenli olarak çalıştığını, şu an nerede çalıştığını ve ne kadar ücret aldığını rahatça inceleyebilmektedir. Bunun…


Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim

SGK, kişinin bir işte çalıştığının, düzenli bir gelirinin olduğunun kanıtı niteliğindedir. Bunun yanında SGK kaydı ile kişinin gelir seviyesi de görülebilmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerden bankaların istediği belgelerden birisi de SGK hizmet dökümüdür. Hizmet dökümü ile bankalar kişinin kaç yıldır hangi işlerde düzenli olarak çalıştığını, şu an nerede çalıştığını ve ne kadar ücret aldığını rahatça inceleyebilmektedir.

Bunun dışında hiç çalışmayan ve bu nedenle SGK kaydı olmayan bireyler de bulunmaktadır ve her iki durumda da bu bireylerin kredi kullanmasını gerektiren durumlar ortaya çıkabilmektedir. Böyle durumlarda bu kişilerin kredi kullanabilmesi için bazı yöntemler mevcuttur.

Sigortasız Kredi Çekmek

Sigorta kaydı olmayan kişi kredi başvurusu yaptıktan sonra gelir kaydı olmadığı için geliri olmayan birisi olarak değerlendirmeye alınacaktır. Geliri olmayan birinin rahatça kredi alabileceği söylenemez ancak bu durum çok da zor olmamaktadır.

Birçok banka geliri olmayan kişiler için de kredi imkânı tanımaktadır. Bu kişilerin de en çok başvurduğu yöntemlerden birisi kefil göstermektir. Geliri olmayan kişiler bankaya kredi borcunu ödememesi durumunda borcu üstlenecek ve sabit bir gelire sahip olan kişileri kendisine kefil olarak göstererek kredi çekebilirler.

Alternatif Seçenekler

Kefil her ne kadar sık kullanılan bir yöntem olsa da bazı durumlarda kefil bulmak son derece zor olmaktadır. Birçok kişi başkasının adına borçlanmak istemez. Bu nedenle kefil bulamayan kişiler de birçok bankanın sağladığı imkânlar ile sahip oldukları mal ya da gayrimenkulleri borca karşı rehin göstererek kredi kullanabilirler.

Bu gibi durumlarda kişiler kredi borcunun ödemesi boyunca rehin gösterdikleri mallarını başkasına satamazlar. Kredi borcunun ödenmemesi durumunda banka yasal olarak bu mala el koyma hakkına sahiptir. Kişinin bu durumla karşılaşmamak için kredi borcunu düzenli ödemesi gerekir. Borcun tüm taksitlerinin ödenmesi ve tamamen kapatılmasının ardından bankaya yapılan başvuru ile rehin durumu kaldırılır.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap