Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı - Finans, Altın Fiyatları, Dolar, Euro, Borsa, Ekonomi, HaberFinans, Altın Fiyatları, Dolar, Euro, Borsa, Ekonomi, Haber

Piyasalar

Bist

94.523,51

% 0.092

Dolar

4.7374

% 0.120

Euro

5.4924

% 0.069

Altın

194.2193

% 0.039

Sterlin

6.2506

% 0.226

Frang

4.7601

% 0.060

Yen

4.3054

% -0.016

Ruble

0.0745

% -0.504

Riyal

1.2633

% 0.009

Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı

Microsoft, tartışmalı Xbox Live Gold fiyat artışını bilakis çevirdi. Şirket, Cuma günü Xbox konsollarında çevrimiçi oyun oynamak için gerekli …


Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı

Microsoft, tartışmalı Xbox Live Gold fiyat artışını bilakis çevirdi. Şirket, Cuma günü Xbox konsollarında çevrimiçi oyun oynamak için gerekli olan yıllık abonelik maliyetini 120 dolara çıkaracağını duyurdu. Lakin fiyat artışına dair çeşitli tartışmalar sonucu Microsoft, yine yaptığı duyuruda fiyatın birebir kalacağını belirtti.

Fiyatsız oyunlar için artık Gold abonelik gerekmeyecek

Microsoft tarafından yapılması planlanan fiyat artışı başarılı bir biçimde gerçekleştirilemeyince, Microsoft oyuncuların gönlünü alabilmek ismine bir atak daha yaptı. Hizmet bedelinin tıpkı kalmasının ötesinde şirket, fiyatsız oynanan oyunlar için abonelik gerekliliğini ortadan kaldırarak Xbox Live’ı Sony ve Nintendo‘nun çevrimiçi hizmetleriyle uyumlu hale getirmeye karar verdi.

Fortnite üzere fiyatsız oynanabilen tanınan oyunlar, çevrimiçi abonelik olmadan PlayStation konsollarında ve Nintendo Switch‘te oynanabilir. Lakin Xbox tarafında bu durum o denli değildi ve oynamak için bir üyeliğe gereksiniminiz vardı. Bu durumu bilakis çevirip rakipleri ile daha uyumlu hale gelmeyi amaçlayan Microsoft, bu değişlikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa müddette gerçekleştirmek için çok çalıştığını söz ediyor.

Bir blog gönderisinde bahse dair açıklama yapan Microsoft grubu, durumu şöyle kıymetlendiriyor; Arkadaşlarla irtibat kurmak ve oynamak, oyunun hayati bir modülü ve her gün ona güvenen oyuncuların beklentilerini karşılayamadık. Sonuç olarak, Xbox Live Gold fiyatlandırmasını değiştirmemeye karar verdik.”

Bu anı, oyuncuları tecrübelerinin merkezinde gördüğümüze nazaran Xbox Live’ı daha uyumlu hale getirmek için bir fırsata dönüştürüyoruz. Fiyatsız oynanan oyunları Xbox’ta oynamak için artık bir Xbox Live Gold üyeliğine gereksiniminiz olmayacak. Bu değişikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa müddette sunmak için çok çalışıyoruz.”

Aslında bir Xbox Live Gold üyesiyseniz yenileme için mevcut fiyatınızda kalırsınız. Yeni ve mevcut üyeler, bugün ödedikleri fiyatlarla Xbox Live Gold’un keyfini çıkarmaya devam edebilir. ABD’de 1 ay için 9,99 dolar, 3 ay için 24,99 dolar, 6 ay için 39,99 dolar ve perakende 12 ay için 59,99 dolar.”

Microsoft’un son yıllarda odaklandığı noktanın, Xbox Live Gold’a erişimi içeren bir Ultimate katmana sahip olan Xbox Game Pass olduğu düşünülüyor. Game Pass birçok oyuncu için büyük paha sağlarken, Xbox Gold Live’in fiyat artışları, insanları daha değerli hizmet için ödeme yapmaya iten bir teşebbüs olarak değerlendirilmeye başladı.

FIRSAT ESERLERİ

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap